Sitemizin mobil sürümünü kullanıyorsunuz. Tüm özelliklerinden yararlanmak için bilgisayardan kullanmanızı öneririz.
 
IP KAMERA
IP Kamera, ilk olarak 1996 yılında Axis tarafından üretilmiştir .Hem Network üzerinden herhangi bir cihaza ihtiyaç duymadan görüntü verebilir hem de gerekli noktaların güvenliği gibi farklı amaçlarla uzaktan izlemeyi ve kayıt altına almak için gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan CCD ya da CMOS sensöründen sağladığı sinyali, üzerlerindeki tümleşik olan genellikle Linux işletim sistemi yüklü DVS (Digital Video Server) ile sağlayan kamera teknolojisidir.
 
Aldıkları görüntüyü elektrik sinyaline dönüştürerek dahil olduğu ağda yayına sunmaktadır. Her bilgisayarın olduğu gibi Ip Kameralarında işletim sistemleri ve ip yapılandırması vardır.CCTV sistemler gibi arka tarafta görüntüleri aktaracağı ve kayıt sağlanacak herhangi bir Dvr Kart,Dvr Standalone cihaza ihtiyaç duymadan da çalışabilirler. Kendilerine özel yazılımları ile istenilen her noktaya görüntülerini transfer edebilir ve kayıt ettirebilir. Ancak bu durumda bir bilgisayar ve bir kontrol yazılımı gerekir. Böylece bilgisayar üzerinde bulunan istenilen kapasitedeki harddiske yazılım sayesinde kayıt yapilabilmektedir..
 
Ip Kamera, yazılım tabanlı olması sayesinde yazılımında extra bir çok özellik kullanmak mümkündür. Nesne takibi, sayım, kişi takibi bu ve bunlara benzer özellikleri yazılımlarına eklemek ve kullanmak mümkündür.
Tercih edilme sebepleri arasında görüntü kalitesi de yer almaktadır.Standart kameralardan 352 x 288 101 k piksel görüntü elde ederken ip kamera'dan 1280 x 1024 1.3 megapixel görüntü çok rahat bir şekilde elde edilebilir. 4K ve 5K standartları sayasinde ileri düzey çözünürlük değerlerine ulaşılabilecektir.
 
Ip Kameralar görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz heryerden bilgisayarınız, laptopunuz, akıllı cep telefonunuz (Android tabanlı, IPhone, IPad ve PDA\'nızdan rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.