Kapalı devreden oluşan bağımsız uzaktan erişim imkanı olmayıp kameralı güvenlik ve izleme sistemlerine entegre çalışılabilen kamera çeşididir.

Box Kameralar, Dome Kameralar, Speed Dome Kameralar, Infrared Kameralar (IR Led),Day-Night (Gece Gunduz ) Kameraları,Digital Kayıt Cihazları (DVR lar) ,Matrix Switcher ,Lens gibi birçok alanda çeşitleri mevcuttur

Analog kameraların ayarının uzaktan yapılamaması bu kameranın dezavantajıdır. Her kamera için tekrar kablo çekmek gereği olduğu gibi tek bir koaksiyel kablodan da aynı anda tek bir kamera görüntüsü transfer edilebilir yani 5 kameranız varsa herbiri için kontrol odasına kablo çekmek zorundasınız.

Kaliteli bir koaksiyel kablo, data kablosundan biraz daha pahalıdır. Genel olarak yapılarda böyle bir kablolama olmadığından bu sistem için tekrar kablolama yapmak gereklidir. Kayıt sistemleri daha pahalı olduğundan günümüzde analog kameralar, dijital sistemlere kaydederek kayıt masraflarını azaltma yoluna gidilir.

Ayrıca,uzun mesafe kullanılan kablolardan geçen görüntüde bozulmalar olabilir. Görüntü kalitesi,Ip kameralara göre düşüktür.

Görüntü de video tape kasedine kaydedilir bu da çok fazla video kasedi gerektirir. Kasedin ise sıcak vs. gibi sebeblerle zamanla bozulabilmesi olumsuz bir durumdur. Geriye dönük arama yapmak da zordur.

 

Analog Kamera

Sonuçlar 1 - 1 / 1
Hikvision

Hikvision DS 2CE56D8T (A)VPIT3Z, 2MP, HD, Smart IR, Motorized, Scan, OSD, ICR, 3-Axis, AHD Dome...