Güvenlik Sistemleri Hakkında

GÜVENLİK SİSTEMLERİ’NDE 2014 YILININ ÜST DÜZEY TEKNOLOJİ VE YENİLİKLERİ

GÜVENLİK SİSTEMLERİ’NDE 2014 YILININ ÜST DÜZEY TEKNOLOJİ VE YENİLİKLERİ

İş dünyasının diğer pek çok segmenti gibi, teknoloji ticari güvenlik operasyonlarının içine işlemiştir. Artan teknoloji kullanımı yeni riskleri beraberinde getirir.

 

Meydan okuma ‘’başarıya ulaşmaktır’’, etrafınızda olan her şeyi özümsemek ve ilerisi için açık bir ders oluşturacak şekilde biçimlendirmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu teknolojinin ne kadar kabul edildiğinin incelenmesi ve teknoloji kullanımının insanların davranışlarını nasıl değiştirdiğidir. Bunların hepsi önceden tahmini oldukça zor olan konulardır.

 

Bir ticari teknoloji firması olan Sogeti teknoloji ve trendler üzerine pragmatik bir görüşe sahiptir ve bu oldukça önemlidir. Trendler bir gurup Sogeti uzmanının oylamasıyla oluşturulur, endüstriyel görünüş üzerine kendi görüşlerine dayalı olduğu gibi, müşteri ve partnerlerle direk görüşmelere de dayalıdır. Sogeti’ye göre güvenlik firmaları yöneticileri için en önemli trendler şunlardır:

 

1- Her Yerde Mobilite.

Her Hangi Bir Yerde, Her Hangi Bir Zamanda, Her Hangi Bir Cihazda

Mobilite çalışanlar her nerede ve her ne zaman ihtiyaç duyduklarında, cihaz üzerinde en iyi uyacak şekilde verimli olmalıdır. İster şirket destekli bir cihaz veya ister şahsi cihazları olsun, her şeyi halletmeleri mümkün olmalıdır, içerideki ve dışarıdaki insanlarla iletişim ve hem yerel, hem küresel güvenli bir şekilde ortaklaşa organizasyonlar yapabilmelidir. Bunun anlamı firmanız için arttırılmış ve özenli veri güvenlik politikalarıdır.

 

2- Arttırılmış Gerçeklik

Arttırılmış gerçeklik canlı, direk veya dolaylı, bir fiziksel görünüşe sahip, elementleri bir bilgisayar tarafından arttırılmış gerçek-dünya ortamıdır-örneğin ses, video, grafik veya GPS verisi gibi oluşturulan sensör girişleri-‘’karakter belirleyici ’den Google Glass’a kadar. Bu trendlerin takip politikalarını nasıl etkileyeceği zamanla görülecektir.

 

3- Büyük Veri

Büyük Veri terimi farkındalık anlamındadır ve teknolojilerin yeni jenerasyonudur, büyük hacimlerdeki geniş bir veri yelpazesinden ekonomik değer elde edecek şekilde dizayn edilmiştir, yüksek-hızda yakalamaya ve keşif ve/veya analize olanak tanır. Büyük veri özel müşteri aracı veya yazılım değildir, demektedir Sogeti, daha ziyade bilgi veri kaynaklarını yönetir; yapılandırılmış, yapılandırılmamış ve yeni veri tipleri tarafından düzenlenir (video, düz metin vs.), hedef uygulamaların geniş dizileri ve ticari istihbarat çözümleri için veriyi mevcut hale getirir. 2014 yılında modelleri ortaya çıkarmak ve riskin önüne geçmek için Büyük Veriyi nasıl kullanabilirsiniz?

 

4- Cloud (Bulut) Sistemi

Şimdiye kadar herkes Cloud bilgisayarcılık sistemini kullanışlı bir modele imkan tanıyan, talebe bağlı olarak network girişi öde-kullan paylaşımlı, ayarlanabilir bilgisayar hizmeti havuzunun (örneğin iletişim hizmetleri, sunucular, depolama, uygulamalar ve ticari hizmetler) minimum yönetim çabası veya servis sağlayıcı etkileşimiyle hızlı bir şekilde tedarik edilip, piyasaya sürüldüğünü duydu. Cloud’un kabulü üzerine beklentiler çok büyüktür, demektedir Sogeti, ve yeni bir yazılım yöntemi ortaya çıkmaktadır: farklı kaynaklardan tek bir uygulamaya entegre olan servisler. Buna ilaveten bir hizmet çözümü olarak Cloud çöküş onarımını oldukça uygun şekilde sunar ve firmalar için hizmetleri aksaklığa dayanıklı hale getirir. Gerçek zaman analizi ve Büyük Veri, Cloud kullanımını ve veri depolamayı güçlendirecektir. Cloud cihazlar için ‘’barındırma’’ ve yeni bağlanan cihazlar tarafından üretilen artan hacimli veriyle başa çıkabilecek makineden makineye etkileşimden sorumludur.

 

5- Jericho Stili Güvenlik

Jericho stili güvenlik, güvenliği bilgi ve veriye daha yakın bir noktaya koyan bir konsepttir (‘’spesifik veriye giriş’’) sadece periferik veya çit güvenliğine dayalı güveni azaltır (‘’sisteme giriş’’). Sonuç olarak, ticareti özgür kılan daha granüler ve esnek güvenlik yaklaşımı getirir ve Cloud bilgisayarcılık sistemi, dijital işbirliği ve mobilite çağı tarafından getirilen güvenlik zorluklarıyla yüzleşmek için daha iyi adapte olur. Cloud servisleri kullanımı, mobil cihazlar, Web servisleri veya BYOD (kendi cihazınızı iş yerinde kullanmak) gibi yeni gelişmeler daha dengeli risk/özgür yaklaşım için yeni çözümlere ihtiyaç duyarlar.

 

6- Kaliteyi Arttırarak Maliyeti Düşürmek

Basit görünür, fakat Sogeti’ye göre bu basitlik sık sık kayıplara neden olur. Bütün ticari girişimi ölçen kalite daha yüksek ROI (yatırımın geri dönüşüm ve maliyet hesaplaması) dağıtımı yaparak ticaretin değerini arttırır.

Bütün güvenlik girişimi aşamalarına odaklanan bir kalite tarafların hepsine karışarak projenin beklenen ticari hedeflere ulaşmasına imkan tanır. Bu nedenle, yalnızca test etmek tam bir kalite rekabetine yönelmek için yeterli değildir. Tüm Application Lifecycle boyunca daha bütün bir kalite yaklaşımı farkı yaratan yeni bir yaklaşımdır. Test etmeyi veya kalite test ekibini daha fazla sınırlamamaktadır, onlar paylaşılan ticari sorumluluklardır.

 

7- 3D Yazıcı Teknolojisi

Son 30 yıldır 3D yazıcı teknolojisi hakkında çok şey duyduk, fakat 2013 yılı bu teknolojinin en sonunda sektöre giriş yapabilir hale geldiği dönüm noktasıdır. 3D yazıcılar farklı materyaller kullanarak (plastik, çelik vs) nesneler üretirler ve insanların kırılan veya eskiyen objelerini yenileriyle değiştirmek yerine kendi objelerini yapmalarına imkan tanırlar.

3D yazıcı teknolojisi ayrıca şirketlerin kabiliyetlerini geliştirerek ürünün kullanım ömrünü konseptten prototipe ve seri üretime kadar kontrol etmesini sağlar. 3D yazıcı teknolojisi kendi risk yönetimi zorluklarını kendisi getirir. Bir sitenin haberine göre tespit edilemeyen ateşli silahları yasaklayan bir kanun aralık ayında Amerika’da federal ajanların tamamen plastikten yapılan silahlara dikkatlerini yöneltmelerine neden oldu. 3D endüstriyel yazıcılar plastik modeller ve prototipler yaratabilirler ve metal dedektörleri tarafından tespit edilemeyen silahlar yapabilirler.

 

8- Internet Benzeri Yapı (The Internet of Things)

The Internet of Things fiziksel şeylerin internete bağlanmasına dair bir görüşe dayalıdır, uzaktan kontrollü sensör verisine girişi mümkün kılar ve fiziksel dünyayı uzak bir mesafeden kontrol eder. Bu yeni imkan çarpıcı biçimde ürünlerimizi nasıl güvenceye aldığımızı, imal ettiğimizi, dağıtımını yaptığımızı, yönettiğimizi ve geri dönüştürdüğümüzü modernize eder. Ayrıca her gün uyguladığımız aktivitelerimizi güncel uygulamalarla değiştirir, fiziksel organizasyonlar hakkında detaylı bilgi verir ve risk yönetimi yapar.

 

DAHA GÜÇLÜ SES KAPASİTESİNİN TAKİP SİSTEMİ İLE ENTEGRASYONU

Ses algılaması güvenlik videosu ile tipik olarak entegre olduğunda, güncel olmayan kodlama teknolojilerinden dolayı ses kalitesi sıklıkla zayıf kalır. İnsan sesi dışındaki sesler hakkında ip ucu almaya teşebbüs edildiğinde, örneğin kırılan bardak, silah sesi veya ayak sesi, bu yeni geliştirilen HD kameranın kapsamındaki yüksek kaliteli sesi mümkün kılar. İleri Ses Kodlama (Advanced Audio Coding-AAC) kameraların içine iliştirilmiştir ve takip çabalarınıza diğer bir sensör katmanı ilave etmenize yardımcı olur.

 

Küçük Ölçekli Projeler İçin Basit Kurulumlu Güvenlik Desteği

Küçük perakende dükkanları, ofis veya konutların takip durumları için dizayn edilmiştir, sıklıkla Ethernet kablolarının uygun olmadığı yerlerde bu network kamera kablosuz bağlantı kapasitesi özelliğine sahiptir, ayrıca 720p HDTV video kalitesi ve tek-tuş kamera bağlantısı mevcuttur. Wi-Fi Korumalı Setup (Wi-Fi Protected Setup-WPS) desteği ile kolaylıkla barındırılan video bağlantısı ve edge kaydı networke iliştirilen bir depolama (NAS) cihazına yapılır, kamera video çözümlerinin barındırılması için yapılmıştır. Ayrıca bir itme-butonu otomatik WLAN eşlemesi için mevcuttur, kurulum zamanından tasarruf ettirir.

 

Tur Koruma Servislerinin Takibi

Kontrat koruma servisleri sektörde giderek daha popüler hale gelmektedir, fakat güvenilir bir koruma turu izlenebilirliği metoduna ihtiyacınız vardır. GuardTrax GT2 koruma turu raporlama izlenebilirlik ve yönetim çözümü aktif RFIS kapasitesi sağlar, 7/24 fonksiyonellik için değiştirilebilir batarya ihtiyacı duyar, satın alma ihtiyacı duyduğunuz sistem sayısını azaltır. Bu elde taşınan cihaz Web-tabanlı raporlama ve haritalama ara yüzüne entegre olur, GPS desteği, aktif ve pasif RFID, coğrafi mevki-koruma duvarı, gerçek-zaman uyarıları, hareketsizlik uyarıları, özelleştirilebilen durum kodları ve yalnızca-ticari kullanım cep telefonu desteği sağlar.

 

Ultra Düşük Profil Micro Dome Kamera

MicroDome ultra düşük profil multi-megapiksel kameralar yüksek çözünürlük ve küçük kaplama alanı gerektiren kurulumlar için dizayn edilmiştir. Kameralar 1,3 megapiksel çözünürlük, 1080p, 3MP ve 5MP olarak mevcuttur, Wide Dynamic Range (WDR) 100 dB’ye kadar tam çözünürlük 1080p çözünürlükte ve 3MP’de mevcuttur. Bina içi modeller önce yenilikçi tavan-içi montajlı olarak piyasaya sürüldü, sonra iç mekan/açık hava yüzeye-monte modeller bunu izledi. Tavan içi konfigürasyonlarda kameranın üstünde 3 adet yaylı kol mevcuttur, küçük kurulum deliklerine kolayca uyarlar ve sonra genişleyerek kamerayı yerinde tutarlar. Kurulumu yapan yalnızca kamerayı delikte kaydırmaya ve manyetize montaj halkasını tek bir vida ile emniyete almaya ihtiyaç duyar. Uzun ve kısa ışıklamayı aynı görüş açısından kombine ederek, WDR bir görüntünün aydınlık ve karanlık detaylarının miktarını en yüksek düzeye çıkarabilir.

 

HD Micro Dome

Avigilon’un HD Micro Dome kamerası 1 MP ve 2MP çözünürlüklerde mevcuttur, küçük bir yüksek-çözünürlüklü dome kameradır, HD video takip sistemine geçişte maliyet-tasarrufuna imkan tanır ve Agilon Kontrol Merkezi yazılımlarının bütün avantajlarını kullanır. Bu kamera Avigilon’un H3 platformu üzerinde çalışır, geliştirilmiş HDSM özellikleriyle depolama ve bant genişliğini akıllı bir şekilde yönetir. 88 derecelik yatay görüş açısıyla HD Micro Dome kamera tek bir noktadan bütün bir odayı detay desteği sağlayarak kapsayabilir. IP66 oranlama özelliği ve saniyede 30 tam çözünürlüklü görüntüye sahip kamera perakende, ticari, iç mekan, dış mekan bina girişleri ve koridorlar gibi muhtelif ortamlarda izleme aktiviteleri için çok yönlü çözümler sunar.

 

Network Video Kayıt Cihazları

Salient Systems’in PowerProtect hibrit network video kayıt cihazları direk bağlanan analog kameraları desteklediği gibi, IP kameraları da eş zamanlı olarak kullanır. Bir Aktarma Planı ile kombine edildiğinde, video takip müşterileri var olan analog kameralardan üçüncü-şahıs kodlayıcı donanımı veya kamera yazılım lisanslarını tekrar satın almadan IP kameralara geçiş yapabilirler. Güvenlik yazılım platformu daha yüksek performansı ve video takip sistemlerinin operasyonel kapasite limitinin daha güvenli şekilde genişlemesini temsil eder.

 

CCTV Bileşenleri ve Edge Cihazları

Yeni nesil Ip kameralar gelecek platformu gibi dizayn edildiler. Bu tür edge cihazları, kullanıcılarına teknoloji ilerledikçe daha kolay ve düşük maliyetli bir şekilde ilerleyen teknolojiyi kendi güvenlik sistemlerinin üzerine inşa edebilme izni verir. Bu güçlü WDR kameralar edge üzerinde ileri fonksiyon kapasitesine sahiptirler: kamera-üstü analizi, kamera-üstü depolama, direk NAS’a kayıt edebilme ip kamera yazılımlarına entegrasyon mevcuttur, bir video yönetim sistemi direk olarak kamera-üstü depolamaya kayıt yapar. DTS ile sunucu ip kameranın içerisinde kalır. Ayrıca depolama da ip kameranın üzerindedir-8W’tan daha az enerji tüketimi vardır.

 

MOBİL UYGULAMA GÜVENLİĞİ İÇİN 5 İPUCU

Mobil cihazların sayısı artmaya devam ettikçe ve şirketler çalışanları ile müşterileri için uygulamalar geliştirdikçe, güvenlik, IT departmanları için temel bir endişe olarak kalmaktadır.

Verizon 2013 Veri İhlali Araştırma Raporu veri ihlallerine karışan mobil cihazların günümüzde seyrek olduğunu göstermektedir, uzmanlar bu tür güvenlik tehditlerinin yakın gelecekte daha yaygın olacağı konusunda görüş birliğine varmaktadırlar.

Jack Walsh’a göre, ICSA Laboratuarları mobilite programı yöneticisi, firma tarafsız-danışmanlık, güvenlik testi ve belgelendirme organizasyonudur, ‘’Daha fazla mobil ödeme sistemleri on-line oldukça ve daha fazla cihaz cloud’a bağlandıkça, mobil cihazlara güvenlik tehdidinde bir artış görmeye başlayacağız. Buna ilaveten, kendi-cihazını-getir ve kendi-uygulamanı-getir trendleri ve kolaylıkla anlaşılacağı üzere mobil cihazlar hackerlar için bir sonraki sınır olacaktır. İlave güvenliğin üzerine tedbirli bir şekilde katman oluşturulursa, firmalar varlıklarını korumak için çok daha iyi pozisyonda olurlar.’’

Firmaları dönemeçten uzak tutmaya yardım etmek için ICSA Laboratuvarlarından beş öneri:  

1-Dinamik analiz bir gerekliliktir. Eğer firmanızın IT organizasyonunun ihtiyaç duyduğu güvenlik-testi yapılmış bir mobil uygulamayı yerleştiriyorsanız, mobil uygulamaların geçmiş dinamik analizlere sahip olduğunu göz önünde bulundurun. Bu, canlı bir ortamda çalışırken arka plan sistemleri iletişimde olan bir mobil uygulamanın testini kapsar.

 

2-Mobil uygulama geliştiricisini seçerken temkinli olmak. Mobil uygulama geliştiricinizin yasal, güvenilir olduğundan ve kaliteli uygulama geçmişi olduğundan emin olun. Diğer bir durum tespiti ise geliştiricinize kendi test ve sertifikalama pratikleri olup, olmadığını sormaktır.

 

3-Kendi uygulama mağazanızı açmak. Eğer bir firma olarak belli mobil uygulamaları sınırlandırmayı boş çaba olarak görüyorsanız, kendi ticari uygulama mağazanızı açın. Mağaza yalnızca bağımsız olarak test edilmiş ve onaylanmış uygulamaları ihtiva etmelidir. Ayrıca, kendi ticari uygulama mağazanızın mobil uygulamalarını oluşturup paylaştığınız gibi, güvenli bulduğunuz diğer uygulamaları da paylaşın. Bu, çalışanlarınızın uygulamaları başkalarından indirmelerini ve muhtemelen haydut konumuna düşmelerini önler.

 

4-Mobil cihaz politikanızı çalışanlarınızla geliştirip, paylaşın. Çalışanlarınız iş ortamına kendi cihazlarını getirmenin temel kurallarını ve eğer yasak ise bunu bilmeye ve anlamaya ihtiyaç duyarlar. Politikalarınızı geliştirdiğinizden ve açıkça anlattığınızdan emin olun. Hiçbir şey bir firmaya eksik-bilgilendirilen bir çalışanın verdiği zarar gibi olamaz.

 

5-Kaybedeceğiniz kavgaya girmeyin. Kendi-cihazını-getir politikasını yeterli şekilde destekleyecek doğru mobil cihaz yönetimi çözümünü araştırıp uygulamaya koyun, böylece akıntıya karşı yüzmemiş olursunuz. Konu mobil cihaz ortamını yönetmeye geldiğinde firmalar sürücü koltuğunda olmalıdırlar. Olay gerçekleştikten sonra durumu düzeltmeye çalışmak yerine, dönemeçten uzak durmak daha kolaydır.

 

2014 YILI VİDEO TAKİP SEKTÖRÜ MANZARASININ HARİTASINI ÇIKARTMAK

 

Ticari güvenlik profesyonelleri kendi takip sistemlerini inşa ederken en azından 5 ila 10 yıl yatırımlarını korumak isterler. Ve bunu yaparken yeni trendlerin neler olacağını veya kalıcı olup, olmayacaklarını tahmin etmek gereklidir. Kristal küreyi kırmak gerekli değildir-yalnızca son 5 yılın akışını izlemeniz yeterlidir.

 

Jeff Kessler’e göre Imperial Capital Kurumsal Araştırma yöneticisi, güvenlik liderleri devam eden, yönetim durumları ve host kullanımı artan videoları, standart video ekipmanına doğru olan sürekli hareketleri; Güvenli Şehirler programları için daha fazla kamu-özel sektör ortaklı fonlamayı; ve analogtan IP’ye devam eden hareketliliği gözlemelidirler. ‘’Bazı firmalar, belli bazı zamanlamadadırlar’’ demektedir Kessler, ‘’ticaretin kalıtsal yanını elimine etmek için. Ani bir artış gördük ve kodlayıcı satışlarında bir düşüşte olacaktır, fakat 2014 yılına kadar kodlayıcı kullanımındaki zirve noktasına zaten ulaşılmış olacaktır.’’ Gelecek birkaç yıl boyunca kodlayıcılara olan ihtiyaç azalacaktır ve entegratörlere olan bağımlılık artacaktır.

 

‘’Kendi IT IQ’muzu inşa etmeye ihtiyacımız var’’ diye belirtmektedir Kessler. ‘’Son kullanıcılar ve entegratörler networku anlayıp ondan çok daha fazlasını almak için oldukça yetenekli olmaya ihtiyaç duyarlar.’’ Ayrıca, network takibiyle gelen bütün bilgi nedeniyle IT profesyonelleri üzerinde, olay anında hazırladıkları videonun artışı dolayısıyla artan bir baskı vardır, demektedir. Buna karşılık güvenlik liderleri kendi takiplerinin bütün şirket networkunu etkilemediğinden emin olmalıdırlar.

Bununla birlikte, bu tahminler kesin olarak keyifsiz olmaktan çıkmadılar geçmiş beş yılın tahminlerine bakmak, gelecektekilerin ne olacağını belirlemekte etkili olacaktır.

 

Kessler’a göre, geçen beş yılın en üst düzey 5 trendi şunlardır:

  • Megapiksel Kalitesindeki Gelişme: ‘’Geçen 5 yıl boyunca, belli bazı durumlar için neyin gerektiği ve neyin gerekmediği hakkında çok daha iyi fikir edindik bir ila üç megapiksel arası güzel bir nokta gibi görünse de, bu 50 veya 100 megapiksel opsiyonlarının bazı yerlerde faydalı olmayacağı anlamına gelmez.’’
  • Pratiklerin Etrafındaki Standardizasyon: Standartların işleyişi, örneğin ONVIF veya PSIA gibi, daha fazla firmanın aynı alanda çalışmasına imkan verir, geniş anlamda kameraların hangi fonksiyonları sunduğu, demektedir Kessler. Bu ayrıca güvenlik endüstrisinin diğer taraflarının da (örneğin giriş kontrol) takip ile daha kolay entegre olmasına imkan tanır.
  • Edge Sistemindeki Etkili Gelişme: Edge sisteminde neyin çalışıp, neyin çalışmadığını anlamak ve gelişim, hatta depolama ve faaliyet, orta düzeyden ileri seviyeye gitmeye imkan tanır.
  • Video Entegrasyonu Uygulamalarının Artışı: Bu, küçük ve orta ölçekli firmalar için bir rahatlık anlamına gelir- bu uygulamalar bütün güvenlik işlemini entegre etmek için çok iyi bir yöntem sağlar, karmaşık know-how gerekmeksizin kullanıcının sistemi çalıştırıp yönetmesine olanak tanır.
  • Depolama Analizi: Bunun artan ROI’nin ve para kazanmanın temel yöntemi olduğu kanıtlanmıştır, demektedir Kessler. Bu analiz sıklıkla takip cihazlarının en iyi performansta çalışmalarını sağlar ve son kullanıcılara videolarının işlemeye en uygun verisini sunar.

 

Kessler 2014 yılında devlete ait takip konularında ayrışmanın devam ederek büyük bir parçayı oynayacağını öngörmektedir-‘’Amerika Savunma Bakanlığındaki projeler için büyük bir fon eksikliği daha fazla kamu-özel sektör ortak fonlu Safe Cities (Güvenli Şehirler) programını zorlayacaktır, ki o noktada yerel veya federal devletin özel katkıları projenin fonuna aktarılacaktır. Devlet bunu tek başına fonlayamaz ve bir ortaklık toplumun daha az geri çekilmesine öncülük edecektir.’’

 

Yönetilen, host edilen video yakın zamanda her hangi bir yere gitmez. Kessler dört-beş kamerada setup için binlerce dükkândan talep olacağını öngörmektedir, örneğin büyük perakende zincir mağazaları gibi. Bununla birlikte, güvenlik endüstrisindeki bir gurup bu yöntemin düşük maliyetli bir ticaret olmadığına inanmaktadır ve bu küçük sistemlerin büyümesi için engel teşkil etmektedir. Bu tartışmanın devam ederek ileri gitmesi beklenir.

 

Yeni sistemlerin karmaşıklığı korkutucu olabilir, ‘’karmaşık’’ terimi sıklıkla ‘’karışık’’ terimiyle kıyaslanır. Fakat entegratörler ile imalatçılar arasındaki ortaklıklar çözüme-dayalı takip sistemlerinin üretimini yalnızca güvenlik departmanının değil, bütün firmanın ihtiyacına göre özelleştirmeye itmektedir. ‘’Son kullanıcı artık yalnızca güvenlik yöneticisi değildir’’ demektedir Kessler. ‘’Sistem erişilebilir ve IT, CEO, CFO, COO ve daha fazlası için değerli olmalıdır. Böylece imalatçı eğitimi ve karmaşık kamera sistemlerini, yalnızca kamerayı değil ayrıca depolamayı, yazılım ve analizi entegratöre, son kullanıcıya, sistemin kendi faydalarını kullanmayı öğreten kişilere servisleri destekler. Bütün üçüncü şahıslardan oluşan bu ortaklık kolay kullanılabilen daha sofistike ekipman yaratır.

 

Ve gelecek koruma için Kessler’in 2020 yılındaki takip sistemi manzarasının neye benzeyeceği hakkında birkaç nosyonu vardır:

 

1-Çok az analog kullanıcı kalacaktır, sebebi ve başlangıç için anaparası olmayan küçük işyerleri hariç.

2-Sistemin sağlamlığını ölçecek geniş bir şekilde geliştirilmiş kapasiteler göreceksiniz.

3-Pencereler arası genel ölçü birimi saniye-başı olacaktır, gecikme, megapiksel berraklığı ve diğer faktörler ciddi biçimde gelişecektir.

4-Videonun kapasitesinin güvenlik sisteminin diğer parçalarıyla veriyi entegre etmesi beklenmektedir.

 

Video sistemin anahtar parçasıdır, size çok büyük miktarlarda veri sağlar

 

‘’Entegre olma amacının ve işlenebilir verinin 2020 yılına kadar gerçekleştirilebilir olmasını beklerdim.’’ Mağaza sahipleri için bu bir şablondur, örneğin ürünlerin yerini ve mağazayı nasıl daha verimli yapacağını anlamak gibi.’’ Bu, ayrıca imalatçı firmaların tutarlılığını, denetlenmesini ve yatırımlarını geliştirmeye imkan tanır.

5-Ne kadar videonun depolandığı, uzaktan kontrolle kullanıldığı ve sitede ne kadar tutulması gerektiğinin gerçek cevabı olacaktır.

6-Cloud-tabanlı servislere olan güven arttıkça, Cloud üzerinde artan miktarlarda video ve giriş beklenmektedir.