Güvenlik Sis. Hakkında

IP KAMERA NEDİR?

 ip kamera nedir IP Kamera gerekli noktaların güvenliği ve gözetimi gibi  amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.
 
IP Kamera diğer sistemler gibi ekstra aparatlar, kartlar, kayıt cihazları gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir.
 
Ip Kameralar görürüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz heryerden bilgisayarınız, laptopunuz, cep telefonunuz ve PDA'nızdan rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.
 
2010 başından itibaren Türkiyenin  sahip olduğu 3G Teknolojisi ile birlikte, internet alt yapısına ihtiyaç duymaksızın sim kart kullanılarak kameraların internete erişimi sağlanabilecektir. Bir sonraki nesil 4G /5g teknolojisinin yüksek çözünürlükteki video akışına verimli bir altyapı oluşturması beklenebilir. Yaygınlaşan fiberoptik internet altyapısı yüksek upload değerleri sayesinde yeni bir alternatif olma yolunda.
 
Bu gelişmeyle birlikte kaliteli görüntü aktarımı sağlanmış ve görüntü aktarımı için gereken güçlü internet altyapı zorumluluğu ortadan kalmış olacaktır.
 
 
 
bölümlerin de ip kamera teknolojisine yönelik ayrıntılı içerikler bulabilirsiniz.
 
 
 
Okunma 7137 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 22 Ağustos 2015 08:30