Güvenlik Sis. Hakkında

NEDEN IP KAMERA?

Neden Ip Kamera?

Interneti oluşturan, internet yapan maddeler  IP ve buna dayalı kullanılan teknolojilerdir. VOIP, IP Kamera, IP TV gibi teknolojiler ileride görüntü ve sesin internet üzerinden çok daha rahatlıkla transfer edilebileceğini şimdiden bizlere göstermektedir.
 
Bunun en önemli sebebi ise eskiden daha fazla para ödediğimiz ADSL, SHDLS, Metro Ethernet gibi yüksek hızlı genişband bağlantı teknolojilerinin hızla yaygınlaşması sayesinde ucuzlaması ve aynı süreçte de buna orantılı olarak hızlarının artmasıdır.
 
Bu doğrultuda CCTV üreticileri, satıcı ve dağıtıcılarının da bu gelişmelere ayak uydurması bir seçim olmaktan kalkarak artık bir zorunluluk haline gelmiştir. İşte IP Kameralar ile ilgili bazı pazar araştırma sonuçları; - IMS forecasts'e göre IP Kameralar yıllık $1 milyar pazar payına 2009 yılı sonuna kadar erişebilecektir.  - IDC forecasts'e göre ise Dünya da 2012 sonuna kadar analog kameraların %50 den fazlası yerini IP Kameralara bırakacaktır. Toplamda CCTV pazarının 2013 yılı sonunda 5.3 milyar dolar olması bekleniyor.
 
 
Okunma 3703 defa Son Düzenlenme Pazar, 19 Temmuz 2015 16:47