PoE SWITCH ÜRÜN FİLTRELEME
POE Plus Hibrid10 GBitYönetilebilir Layer 2Yönetilebilir Layer 2 Plus Yönetilebilir Layer 390 Mt. 250 Mt. 500 Mt. 600 Mt.Rack Mount Desk Mount Wall Mount
 PoE Switch
 
 
Kategori
Üretici
PoE :
PoE Port Sayısı :
Port Hızı :
Yönetilebilirlik :
Aktarım Port Sayısı :
Aktarım Türü :
PoE Güç Bütçesi :
Çalışma Mesafesi :
Montaj Tipi :

Seçiminizi yaparak yukardaki "Filtreyi Uygula" butonuna tıklayın, ürünler sayfayı sıfırla butonunun altında belirecektir.

Kategori belirtmek istiyorsanız ürün sayısı içeren alt kategoriyi seçtiğinizden emin olun, aksi durumda üretici alanı gözükmeyecektir.

Sayfayı Sıfırla

PoE Switch Seçimi

 
PoE nedir?
Ethernet Üzerinden Güç (POE), ağ kablolarının elektrik gücü taşımasını sağlayan bir teknolojidir.
Örneğin, bir ip kamera normal olarak kurulduğunda iki kablo bağlantısı yapılması gerektirir:
 
Video kayıt ve görüntüleme ekipmanı ile iletişim kurabilmek için bir ağ bağlantısı ve kameranın çalışması için gereken elektrik gücünü sağlayacak bir elektrik bağlantısı.
Ancak, ip kamera POE özellikli ise, elektrik enerjisini de bu kablodan alacağından sadece ağ bağlantısının yapılması gerekir.
Power over Ethernet, POE IP kamera bağlamak için gereken kablo sayısını azaltır.
 
 
Neden POE kullanıyorsunuz?
 
PoE birçok avantaj sağlar:
 
  • Zaman ve maliyet tasarrufu - elektrik güç kablolarının takılmasının zamanını ve masrafını azaltır. Ağ kabloları, onlara uyacak nitelikli bir elektrikçi gerektirmez ve herhangi bir yere yerleştirilebilir.
  • Esneklik - bir elektrik prizine takılmadan, IP kameralar ve kablosuz erişim noktaları gibi cihazlar ihtiyaç duyulan her yere yerleştirilebilir ve gerekirse kolayca yeniden konumlandırılabilir.
  • Güvenlik - POE dağıtımı akıllıdır ve ağ ekipmanlarını aşırı yük, düşük güç veya hatalı kurulumdan korumak için tasarlanmıştır.
  • Güvenilirlik - POE gücü, dağınık duvar adaptörleri topluluğu yerine merkezi ve evrensel olarak uyumlu bir kaynaktan gelir.
  • Kesintisiz bir güç kaynağıyla yedeklenebilir veya cihazları kolayca devre dışı bırakmak veya sıfırlamak için kontrol edilebilir.
  • Ölçeklenebilirlik - ağda mevcut gücü yönetmek, ağ bağlantılarının kurulum ve dağıtımının basit ve etkili olduğu anlamına gelir.
Power over Ethernet kullanan cihazlar
 
POE'nin birçok uygulaması vardır, ancak üç temel alan şunlardır:
 
VoIP telefonlar - orijinal POE uygulaması. POE kullanımı, telefonların bir duvar prizine tek bir bağlantıya sahip olduğu ve daha eski analog sistemlerde olduğu gibi, uzaktan kapatılabileceği anlamına gelir.
 

PoE Switch Hakkında Daha Fazla Bilgi

PoE Gelişimi ve Standartları | PoE’nin Kablolama Üzerindeki Etkileri |100W PoE Çözümü
PoE Switch ve Kablolama
 
 
IP kameralar - POE artık hızlı dağıtım ve kolay yeniden konumlandırmayı mümkün kılan ağ gözetleme kameraları üzerinde mevcuttur.
 
Kablosuz - Wifi ve Bluetooth AP'ler ve RFID okuyucular, genellikle AC çıkışlarından uzak bir konuma ve saha incelemelerini takiben yer değiştirmeye izin vermek için PoE uyumludur.
 
POE'ye nasıl geçilir?
 
Ağınıza POE eklemek basittir ve seçebileceğiniz iki yol vardır:
 
POE anahtarı, yerleşik Power over Ethernet enjeksiyonu olan bir ağ anahtarıdır. Diğer ağ cihazlarını anahtara normal şekilde bağlayın ve anahtar POE uyumlu olup olmadığını algılar ve gücü otomatik olarak etkinleştirir.
POE anahtarları, düşük maliyetli yönetilmeyen kenar anahtarlarından, birkaç portla, karmaşık yönetim portuyla donatılmış, karmaşık yönetim özelliklerine sahip tüm uygulamalara uyacak şekilde kullanılabilir.
 
POE Anahtarı kullanarak Ethernet Üzerinden Güç Ekleme
 
Normal olmayan POE ağ bağlantılarına POE özelliği eklemek için bir  POE enjektörü kullanılır.
Her bir ağ bağlantısının POE'ye yükseltilmesi basittir ve POE anahtarlarında olduğu gibi, güç enjeksiyonu kontrol edilir ve otomatiktir.
 
POE Midspan kullanarak Ethernet Üzerinden Ip Kameralara Güç Ekleme
 
Ayrıca, IP kameralar gibi güçlendirilmiş cihazları bir POE ayırıcı kullanarak POE'ye yükseltmek de mümkündür.
POE ayırıcı, kameranın ağ bağlantısına takılır ve POE gücünü, kamera için uygun olan daha düşük bir voltaja dönüştürür.