Duyuru

QUALCOMM, SNAPDRAGON 618 4K IP KAMERASINI DUYURDU

QUALCOMM, SNAPDRAGON 618 4K IP KAMERASINI DUYURDU

ip kamera snapdragon 4k işlemci 6184K IP KAMERA

Qualcomm, Snapdragon 618 IP kamera referans tasarım ve geliştirme platformunu kullanıma sunacağını duyurdu. Yeni kamera platformu Qualcomm’un öncü işleme, bağlantı, görüntüleme ve analitik teknolojilerini bir araya getirerek profesyonel güvenlik kameralarının daha güçlü ve akıllı hale gelmesine destek oluyor. Snapdragon 618 platformu, referans tasarım ve 4K HEVC video, kapsamlı bağlantı ve video analitiğine yönelik heterojen hesaplama destekli IP kamera yazılım geliştirme kitini içerisinde barındırıyor.
 
Qualcomm Technologies Inc. Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Raj Talluri, yeni platforma ilişikin şu açıklamayı yapıyor: “Qualcomm olarak Nesnelerin İnterneti ekosistemine değer katmayı sürdürüyoruz. Platformlarımızın birçok dikey segmentte kullanıldığını ve benimsendiğini görüyoruz. Nesnelerin İnterneti alanındaki önemli segmentlere yönelik platformlar oluşturmak için engin portföyümüzden faydalanıyoruz. Bağlantılı kameralar da sektör lideri bağlantı ve işleme çözümlerimizden yararlanabilecek alanlar arasında yer alıyor.”
 
Qualcomm Technologies International Ltd. Nesnelerin İnternetinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Anthony Murray ise şunları söylüyor: “Video analitiği işleme sürecini görüntünün kaydedildiği anda sunucudan kameraya taşımak, yepyeni bir büyük veri uygulama sınıfının da kapılarını aralayacaktır. Qualcomm Snapdragon işlemciler, halihazırda 500’ün üzerinde akıllı telefon tasarımına 4K UltraHD video becerisiyle güç veriyor. Dolayısıyla aynı teknoloji liderliğini IP kamera alanına taşımak bizim için son derece doğal.”
 
Thundersoft CEO’su Larry Geng ise şu açıklamayı paylaşıyor:
 
Thundersoft “Thundersoft olarak Qualcomm ile iş birliğine giderek bu IP kamera platformunu tasarladık. Amacımız Snapdragon 618 işlemcinin 4K@30fps HEVC / H265 video desteği, 4G LTE bağlantısı ve ileri düzey video analitiğine olanak tanıyan yüksek performanslı heterojen işleme gibi gelişmiş özelliklerinin avantajlarından bütünüyle yararlanmaktı. Qualcomm Snapdragon 618 işlemciye sahip, dünyanın ilk 4K IP kamera referans tasarımını IP kamera ekosistemine kazandırmaktan ve başta güvenlik olmak üzere, gözetim, ticaret ve hatta tüketici uygulamalarını hedefleyen bağlantı kamera segmentine yeni değerler katacak olmaktan ötürü büyük bir heyecan duyuyoruz.
SNAPDRAGON 618 IP kamera

 

Genel Özellikler

 

Snapdragon 618 IP Camera Reference Design Overview
Target Product Types
Video Surveillance - IP Camera, Mobile DVR, Body Camera
Video Conference - In room Camera, Body Camera
Sports Camera - Action Camera, 360/VR Camera, Drone Camera
Key Features
High resolution – 4K/8MP
Rich Multimedia – H.265 & H.264, multi-streaming, dual ISP
Intelligent – Video Analytics, enabled by heterogeneous compute (CPU, GPU, DSP)
High Performance – Six-core 64-bit CPU, DSP, GPU
Always Connected – X8 LTE supporting Cat 7 with CA, 3G, Wi-Fi, Ethernet/POE, GPS
Easy Development - IP Camera SDK