Terimler

Sözlük terimlerini arayın
Terim Tanım
Aberration
Optik sapma.
ACAP

Uçta ek işlevsellik ve zeka için bir çerçeve. AXIS Kamera Uygulama Platformu (ACAP), ortakların ve geliştiricilerin birçok kamera, hoparlör, interkom ve radar ürünü tarafından desteklenen çok çeşitli kullanım durumları ve segmentleri için uygulamalar geliştirmelerine olanak tanıyan köklü bir açık uygulama platformudur. ACAP, kullanıcıların Axis ürünlerine Axis ve üçüncü taraf uygulamalarını indirmelerine ve yüklemelerine olanak tanır.

Access Level

Korumalı alana erişim izni verilmeden önce karşılaşılması gereken güvenlik kriteri veya otorizasyon seviyesidir.

Eşanlamlılar - Erişim Seviyesi, Yetki Seviyesi
ACFM

Dakika başına gerçek kübik feet’tir.

ActiveX

Yazılım Bileşenleri

ADPCM

Ayrımsal Darbe Kod Kiplenimi ; Verilen bir sinyal-gürültü oranı için ihtiyaç duyulan bant genişliğinin daha fazla azalmasına izin verir.

AES

Auto Electronic Shutter,Bir cctv güvenlik kamerasında değişken ışık seviyelerinde video sinyalini otomatik olarak güçlendiren elektronik devreye verilen isim.

AFC

Automatic Frequency Control ; İstenen frekansın devamlılığını otomatik olarak sağlayan devre sistemidir.

AGC

Automatic Gain Control; Otomatik kazanç kontrolü.Düşük ışık seviyelerinde video işaretinin seviyesini yükselten elektronik devre.

Alarm Input

Alarm Girişi ; Bir güvenlik VCR veya DVR’ına bağlanan bir input, eğer alarm tetiklenmişse üniteyi kayıt başlatması için tetikler.

Alarm overlay

Alarm bindirmesi bir tür meta veri bindirmesidir. Alarm yer paylaşımı, kaydedilmiş ve canlı videolarda operatörün dikkatini belirli bir alanda çok uzun süre oyalanan bir kişi gibi bir sahnede meydana gelen şeylere çekmek için kullanılır. Bir alarm kaplaması farklı unsurlardan oluşabilir, ancak genellikle alarm tetiklendiğinde görünen veya renk değiştiren bir sınırlayıcı kutu içerir.

Eşanlamlılar - alarm bindirmesi
ALC

Automatic Level Control ; Otomatik irisli lenslerde peak/average kontrolü olarak da bilinir.

Aliasing

Örneklenmiş veri parazit oluşumudur.

Angle of View

Görüş Açısı ; Güvenlik kameraları için, görüntüyü bozmaksızın kamerayı dereceler içerisinde odaklayabildiğiniz açısal aralıktır.

Anti-Money Laundering

Kara Para Aklamayı Önleme ; Şüpheli hareketleri izlemek amacıyla düzenlenen uçtan-uca modüler kapasitesine verilen isimdir.

Eşanlamlılar - Kara Para Aklamayı Önleme