Terimler

Sözlük terimlerini arayın
Terim Tanım
Tampering

tempering_logo

Sabotaj

Tearing

Yatay çizgi gruplarının kuralsız bir yöntemle yer değiştirdikleri görüntü koşulunu tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Telephoto

Uzaktaki bir nesnenin büyük görüntüsünü oluşturmak için kullanılan bir mercek.

Termal Kamera

Termal kameralar gözle görülemeyen infrared radyasyonu elektrik sinyallerine çevirerek görülebilir hale getiren bir teknolojidir.

Termometrik Kamera

Termal kameralar, tüm nesneler tarafından yayılan kızılötesi radyasyonu (ısı) kullanarak nesneleri algılar. Termometrik kameralar olarak adlandırılan sıcaklık kalibrasyonlu termal kameralar mutlak sıcaklıkları ölçebilirken, gözetleme için optimize edilmiş termal kameralar göreceli sıcaklıkları gösterir. Tüm termal kamera türleri, ışık koşullarından bağımsız olarak - tamamen karanlıkta bile - mükemmel nesne algılama özelliklerine sahiptir.

Eşanlamlılar - thermometric, termometrik
TFT

Bu teknoloji temel olarak flat bilgisayar ve video ekranları üretimi için kullanılır.

thermal palettes

Kullanıcının bir sahnedeki göreceli sıcaklık farklılıklarını göstermek için bir renk aralığı seçmesine olanak tanıyan bir mod. Kullanıcı siyah-beyaz aralıklar, renk aralıkları veya ikisi arasında bir karışım arasında seçim yapabilir. Aynı girdi (ölçülen termal radyasyon), her piksel değerinin bir renk aralığına nasıl eşlendiğine bağlı olarak farklı görsel görünümle sonuçlanabilir.

Eşanlamlılar - termal paletler
thermometric guard tour

Termometrik koruma turu kullanılırken, kameranın önceden ayarlanmış konumlar arasında hareket edebilmesi için bir konumlandırma ünitesine takılması gerekir.

Eşanlamlılar - termometri̇k koruma turu
Time Zone

Bir faaliyetin izin verildiği zaman aralıkları

Timebase Corrector

Zamana Dayalı Düzeltici ; Senkronize olmayan video sinyallerinin sinyal işlenmeden önce sıralanmasını sağlayan elektronik devredir.

Eşanlamlılar - TBC,Zamana Dayalı Düzeltici
Timelapse VCR

Genellikle VHS formatındaki bir video kaydedicidir, kayıt işlemini yavaşlatabilir ve kaydedilen çerçeveler arasında bir zaman atlaması yaratır.

Tracking

Bandın video kafasından geçtiği hız ve açıdır.

TVL

Kamera çözünürlüğü TVL olarak anılır. Yatay televizyon satır sayısı anlamına gelir.

Twisted Pair

Bir kablo türüdür. Anlamı 'bükümlü çift' demektir.