Terimler

Daha çok ayrıntı için "Terim" sutunundaki başlıkları tıklayın.

Poe Injektör

(Terim başlıkları içinde arayın)

Kategori

Terim Açıklama
Poe Injektör

PoE; Kablosuz Giriş Noktalarında veya kablolu LAN üzerinde bağlı olan diğer cihazların 110/220 VAC güç ihtiyacını ortadan kaldırır.

Power-over-Ethernet sistemini kullanan mühendisler her bir cihaza hem güç hem data taşıyan yalnızca bir tane CAT5 Ethernet kablosu kullanımına ihtiyaç duyarlar.

Bu kolaylık pek çok durumda kurulum maliyetini oldukça azaltır, network cihazlarının ve AP’nin yerleştirilmesinde büyük esneklik imkanı sağlar.

CAT5 kablosu üzerine bir DC Voltajı bir CAT5 enjektörü ile başlar. Enjektör tipik olarak Ethernet switch veya bağlantı merkezinin yanındaki kablolama panosuna yerleştirilir.

Bazı Kablosuz Giriş Noktaları ve diğer network enjekte edilen DC gücünü direk olarak CAT5 kablosundan kendi RJ45 kablo ucu aracılığıyla alırlar.

Bu cihazlar PoE-Uyumlu veya Aktif Ethernet Uyumlu sayılırlar. PoE-Uyumlu olmayan cihazlar bir DC alıcı veya bir priz ile Power-over-Ethernet uyumlu hale dönüştürülebilirler.

Bunlar bazen Aktif Ethernet Ayırıcılar olarak anılırlar. Bu cihaz DC Voltajını enjektör tarafından enjekte edilen CAT5 kablosundan alır ve düz DC güç bağlantı ucu aracılığıyla ekipman için uygun hale getirir.

Etiket:: Poe Injektör,PoE Enjektörü