Terimler

Sitemizin mobil sürümünü kullanıyorsunuz. Tüm özelliklerinden yararlanmak için bilgisayardan kullanmanızı öneririz.
 
Terimler içinde arama yapın.
Başlayan İçeren BirebirBenzer

Terim Kategorileri

Terim Açıklama
P-Frames

P-Kareler ; Daha önceden kodlanmış olan diğer görüntülerin kodlamasına ihtiyaç duyarlar.

Tıklamalar: 156
P-iris

p-iris-nedir

P-iris; precise iris control, hassas diyafram kontrolü olarak açıklanabilir. Kamera bu iris sistemini destekleyen bir yazılıma sahiptir.

Bu yazılım sayesinde iris kontrol motorunu kameradan aldığı alan derinliği bilgisine göre çok hassas bir şekilde ayarlar.

Tıklamalar: 396
Pan/Tilt

Üzerine bir kamera monte edilebilen, hem istikamet açısında (pan) hem de düşey düzlem de (tilt) harekete izin veren bir cihazdır.

Tıklamalar: 396
Pattern

Hareketli kameralarin, kontrol etmesi istenen noktalarin manuel olarak gezilmesi, gerekli açilardan ve yeterli zoom oranlari ile baktirilmasi ve bu hareketlerin ayni anda kayit altina alinmasidir.

Tıklamalar: 181
Peak To Peak

Tepeden tepeye ; Bir sinyalin en düşük negatif değerden, en yüksek pozitif değere kadar ölçülmesidir.

Tıklamalar: 137
Personal Identity Verification

HSPD 12’ye cevaben NIST bilgisayar güvenlik departmanı federal görevlilerin ve sözleşmeli personelin federal tesislere ve bilgi sistemine girişlerinde tanınması ve teyit edilmesinin geliştirilmesi için yeni bir program başlattı.

Tıklamalar: 123
Phase Adjustable

Ayarlanabilir Faz (Hat Kilitleme) ; Kameraların farklı fazlardaki A.C. voltajlarından beslenirken sıralanması için hat kilitleme işleminin geciktirilmesi kapasitesidir.

Tıklamalar: 151
Phase Alternate Line

Renkli TV Yayın Standardı (PAL) ;  Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika’nın çoğunda kullanılan bir analog TV kodlama sistemidir.

Tıklamalar: 253
Picture In Picture

Resim İçinde Resim;Ekran üzerinde bir büyük kamera görüntüsünün daha küçük kamera görüntüleri tarafından çevrelenerek gösterilmesine izin veren bir özelliktir.

Tıklamalar: 179
Pinhole

İğne delikli kameralar çok küçük bir delikten görebilen, çok küçük bir lense sahiptirler. Bu tip kameralar gizli uygulamalarda kullanılırlar.

Tıklamalar: 142
Pinhole Lens

İğne Deliği Lens  ; Kameranın/lensin saklanmasının gerektiği uygulamalarda kullanılan lenstir. 

Tıklamalar: 167
PIR

Passive Infrared,cisimlerin sıcaklıkları dolayısıyla ortama yaydıkları,insan gözünün göremediği kızılötesi dalgaları almaya ayarlı devre ve bu devreyle elde edilen algılayıcı.

Tıklamalar: 251
Pixel

Görüntü öğesinin kısaltmasıdır. Bir piksel, bir kısmı sistemin içerisinden geçen elektrik sinyali ile tarif edilebilen bir televizyon görüntüsünün en küçük alanıdır.

Tıklamalar: 460
Pixels Per Foot

Piksel-Ayak; Ayak başına piksel anlamına gelir ve görüş alanı fiziksel mekan,nesnelerin boyutlarını ve bir kameranın çözünürlüğünü göreceli ifade etmenin bir yoludur.

Tıklamalar: 118
POE

poe_logo

Tek bir network kablosu üzerinden veri ve enerjiyi güvenli bir şekilde aktaran sistem. Ayrı bir power kablosu ihtiyacını ortadan kaldırır.

Tıklamalar: 414